Інвестиції

Батько вартісного інвестування

Бенджамін Грем - один із найшанованіших інвесторів в історії, чиї роботи і сьогодні знаходять відгук у інвесторів у вартісні інвестиції.
Він також був піонером у цій галузі та зараз відомий нам як батько вартісного інвестування.

Ідеї Грема були розроблені в ході його навчання в Колумбійському університеті та роботі на Уолл-стріт.

Його теорії були вперше опубліковані в 1934 році в книзі "Аналіз цінних паперів: Principles and Technique", в якій аналізувалися акції різних компаній на основі їхнього фундаментального аналізу, а не настрою ринку або технічного аналізу (метод, що використовується біржовими трейдерами, які намагаються передбачити короткострокові зміни цін).
Тепер вона відома як "Аналіз цінних паперів Грема і Додда".
Після своєї першої книги Грем написав ще дві: "Інтерпретація фінансових звітів" та "Розумний інвестор"

Грем розробив "формулу Грема" для визначення точної вартості акцій компанії. Формула заснована на доходах компанії, дивідендах та балансовій вартості.

Формула Грехема виглядає так:
P = EPS x (8 – D/E).
Де P = внутрішня вартість акції; E = прибуток на акцію; D = дивідендна доходність; та 8 – середній мультиплікатор нерозподіленого прибутку для акцій США.
Цей метод дозволяє визначити, чи є акція дешевою чи дорогою.

Вже відомий нам У. Баффет був студентом Колумбійської школи бізнесу, де він відвідував заняття Грема і вивчав у нього стратегії вартісного інвестування.
Після закінчення школи Баффетт працював у Грема як літній стажист у його брокерській фірмі Graham-Newman Corporation.

Біржова мудрість Грема послужила основою для успіху його протеже Баффета. Ці дві людини були друзями та колегами понад 60 років, і за цей час Грем навчив Баффетта всьому, що стосується вартісного інвестування. Фактично, Баффет вважає, що Грем навчив його всьому, що він знає про інвестування!

Для інших, хто не є мільярдером, як він, все ще є надія: все, що нам потрібно зробити, це вчитися на їхньому прикладі, дотримуючись принципів, викладених у цій статті.

Успіху вам, друзі!😏