Інвестиції

Централізовані та децентралізовані криптовалютні біржі

Централізовані та децентралізовані криптовалютні біржі🤨

Існує два основні способи доступу до ваших криптоактивів - через централізовану або децентралізовану біржу.

🧐 Централізовані біржі виступають як третя сторона між покупцями та продавцями і вимагають, щоб ви завантажили свої кошти на платформу, щоб ваші монети могли обмінюватися з іншими користувачами.

🧐 Децентралізовані біржі дозволяють своїм користувачам торгувати без посередників.

Хоча децентралізовані біржі мають безліч плюсів, централізовані біржі мають і свої переваги.

🧐 Найбільш очевидною перевагою децентралізованих бірж є те, що користувачам не потрібно довіряти операторам платформи, які потенційно можуть скористатися вашими даними та особистою інформацією. Тобто децентралізовані біржі безпечніші, ніж централізовані, оскільки вони зберігають кошти користувачів у Інтернеті чи центральному сервері.

Однак вони, як правило, менш зручні у використанні та мають менше функцій, ніж їх централізовані аналоги; вони також зазвичай вимагають від користувачів завантаження програмного забезпечення, що може бути складно для новачків, які раніше не користувалися криптовалютами.

🧐 Централізовані криптовалютні торгові платформи, навпаки, дуже прості у використанні для новачків, тому що все, що вам потрібно зробити, це зареєструватися, вказавши адресу електронної пошти (верифікація не потрібна), внести гроші на свій рахунок з банківського рахунку або кредитної картки і одразу розпочати торгівлю!

🧐 Але крім цієї зручності існує і певний ризик. Оскільки ці платформи зберігають вашу криптовалюту у базі даних, централізовані біржі в останні роки кілька разів зазнавали хакерських атак, внаслідок чого інвестори, чиї кошти були викрадені, зазнали збитків на мільйони доларів.

Децентралізована біржа не зберігає приватні ключі або кошти від імені своїх користувачів - натомість вона дозволяє здійснювати однорангову торгівлю без посередника, який контролює всі операції, які проводяться на платформі.

Успіхів вам, друзі😉