Інвестиції

Марк Твен - інвестор?

👨‍🎨Ми всі знаємо Марка Твена, як американського письменника, гумориста, сатирика, видавця.

Проте мало хто знає, що цей молодий чоловік теж займався інвестиціями і через низку неуспішних угод відмовився від інвестіції століття.

В результаті своїх письменницьких здібностей Твен швидко став заможною людиною.

~ Чоловік купив акції компанії Fredonia Watch, одним із власників якої був чоловік його племінниці. Але доходу за ними письменник так і не отримав: власник компанії виявився замішаний у незаконних угодах, а Твену важко вдалося повернути частину вкладених коштів.

~ Понад 32 тисячі доларів Твен вклав у Hartford company, яка розробляла обладнання для поромів. Але і тут успіх не посміхнувся письменнику. Ідея виявилася невдалою, і Твен залишився ні з чим.

~ Протягом 10 років Твен інвестував у розробку друкарської машинки Пейджа, яка мала перевершити в рази існуючі моделі за швидкістю друку. У результаті було випущено всього дві машини, які через складність роботи та постійні помилки, так і не змогли принести прибуток.

~ Згодом Марк вклав кошти у протеїновий порошок Плазмон. В описі цього порошку говорилося, що він у багато разів поживніший за біфштекс і повинен «покласти край голоду в Індії». Але власники компанії виявилися шахраями. А Твен довгий час безуспішно намагався повернути свої вкладення через суд.

😱Одного разу, можливо й через невдалий досвід інвестування, Твен таки відмовився від пропозиції взяти участь в інвестиційному проекті. Незважаючи на те, що про інвестиції в "пристрій для спілкування на відстані" просив його близький друг. Друга звали Олександр Белл. Він винайшов телефонний апарат, який, як ми знаємо, виявився досить успішним винаходом.

Отже, друзі, з цієї історії можемо зробити дуже повчальний висновок: перш ніж інвестувати потрібно дізнатись все можливе про дану компанію, щоб не натрипити на шахраїв, яких так багато на ринку.

А про всі тонкощі інвестування ви зможете дізнатись на курсах Української школи інвестицій😉